remove-Jailbreak (1)

جیلبریک دستگاه‌های iOS امکان دسترسی آسان به فایل‌های سیستمی و همچنین اعمال تغییرات عمقی بر روی دستگاه را فراهم آورده است. حال در صورتی که پس از جیلبریک کردن دستگاه iOS خود، مایل به حذف جیلبریک و بازگرداندن آن به حالت اولیه هستید، این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

یکی از آسان‌ترین روش‌ها به منظور خارج کردن دستگاه از حالت جیلبریک، حذف اطلاعات آن و استفاده از نسخه پشتیبان به منظور بازیابی اطلاعات حذف شده است. نسخه پشتیبان شامل جیلبریک و یا اپلیکیشن‌های جیلبریک نخواهد شد بنابراین دستگاه به حالت اولیه باز خواهد گشت. برای شروع ابتدا دستگاه خود را به کامپیوتر متصل کرده و iTunes را اجرا نمایید. سپس بر روی آیکون دستگاه که در قسمت چپ بالای پنجره iTunes وجود دارد ، کلیک کنید.

remove-Jailbreak (8)

به منظور تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات دستگاه خود، بر روی گزینه Back Up Now کلیک کنید.

remove-Jailbreak (10)

پس از پایان فرایند تهیه نسخه پشتیبان، به تنظیمات دستگاه مراجعه و گزینه iCloud را انتخاب کنید. اکنون به منظور غیر فعال‌سازی ویژگی Find My iPhone، اسلایدر آن را لمس نمایید. لازم به ذکر است که غیر فعال‌سازی این ویژگی تنها به صورت موقتی بوده چرا که به منظور بازیابی اطلاعات نیاز است تا این ویژگی غیر فعال باشد.

remove-Jailbreak (1)

اکنون مجددا به iTunes مراجعه و بر روی گزینه Restore iPhone کلیک کنید.

remove-Jailbreak (9)

در این مرحله کادری نمایان می‌شود که از شما می‌خواهد تا از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه نمایید. از آنجایی که در ابتدا اقدام به تهیه نسخه پشتیبان نموده‌اید تنها کافیست بر روی گزینه Don’t Back Up کلیک کنید.

remove-Jailbreak (6)

اکنون بر روی گزینه Restore کلیک نمایید.

remove-Jailbreak (4)

پس از کلیک بر روی گزینهRestore فرایند آغاز خواهد شد. در این مرحله نیاز است تا به مدت ۵ دقیقه و یا کمی بیشتر به منظور تکمیل فرایند، صبر کنید. در نهایت پس از تکمیل فرایند، تصویر زیر را بر روی صفحه iTunes مشاهده خواهید کرد. در صورتی که خواستار بازیابی اطلاعات خود نیستید گزینه Set up as new iPhone و در صورت تمایل به بازیابی تمام اطلاعات خود از جمله اپلیکیشن‌ها، تنظیمات، مخاطبان و غیره گزینه Restore from this backup را انتخاب نمایید.

remove-Jailbreak (3)

در صورت انتخاب گزینه Restore from this backup، فرایند بازیابی نسخه پشتیبان بر روی دستگاه‌ iOS آغاز شده و چندین دقیقه به طول می‌انجامد. پس از تکمیل فرایند بازیابی، آیفون و یا آیپد مجددا راه‌اندازی خواهد شد. پس از راه‌اندازی مجدد دستگاه، صفحه Setup Assistant نمایان می‌شود. انگشت خود را در جهت راست بر روی صفحه نمایش کشیده و مجددا مراحل راه‌اندازی آیفون خود را طی نمایید.

remove-Jailbreak (2)

پس از تکمیل فرایند راه‌اندازی و مشاهده هوم‌اسکرین (Homescreen) دستگاه خود، با اپلیکیشن‌هایی با آیکون‌های تیره و نوشته‌ …Waiting در زیر آن‌ها مواجه خواهید شد. مشاهده این آیکون‌ها با چنین نوشته‌ای به این معناست که آن‌ها در حال دانلود و نصب بروی دستگاه شما هستند. تکمیل فرایند دانلود و نصب اپلیکیشن‌ها ممکن است کمی به طول انجامد بنابراین در این رابطه جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

remove-Jailbreak (5)

پس از انجام تمام مراحل بالا، آیفون و یا آیپد شما به منظور استفاده مجدد کاملا آماده بوده و از حالت جیلبریک خارج شده است.

 


منبع : ITradar.ir