whybo

یکی از ویژگی‌هایی که طرفداران آیفون سالهاست در انتظار آن هستند، توانایی مقاومت در برابر نفوذ آب است. با توجه به نزدیک بودن معرفی آیفون‌های جدید حالا ویژگی ضد آب بودن یکی از جدی‌ترین شایعاتی است که در مورد این گوشی‌ها وجود دارد. اما آیا اپل سرانجام تصمیم می‌گیرد که پرچمداران خود را به گواهینامه‌های مربوط مجهز کند؟

اگر امید دارید که آیفون ۷ به گواهینامه IP68 مجهز باشد تا بتوانید از آن در استخر و حمام استفاده کنید باید این آرزو را به سال‌های آینده موکول کنید. در شبکه اجتماعی Weibo اطلاعاتی از خط تولید آیفون ۷ در کارخانه فاکسکان درز پیدا کرده که نشان می‌دهد پرچمدار آینده اپل به دکمه هوم لمسی مجهز است اما خبری از ضد آب بودن، همانند شرایطی که در گلکسی S7 و S7 edge سامسونگ وجود دارد، نیست. پرچمداران امسال سامسونگ به گواهینامه IP68 مجهز هستند و می‌توانند تا ۳۰ دقیقه در عمق ۱.۵ متری آب دوام بیاورند.

اما در مورد دکمه هوم لمسی آیفون ۷ گفته شده که به‌لطف ویژگی الکترومغناطیس، هنگام لمس آن همچنان حس فشار دادن یک دکمه فیزیکی به کاربر القا خواهد شد. در بخشی دیگر از شایعات جدید در مورد آیفون ۷ به رنگ اسپیس بلک آن نیز اشاره شده است. انتظار می‌رود این رنگ شبیه به رنگ مدل مشکی آیفون ۵ باشد. ضمن اینکه وجود رنگ‌های گلد و رزگلد نیز در آیفون ۷ قطعی به‌نظر می‌رسد.

 


منبع : gsm.ir