galaxy-note-5-android-7

پس از آغاز توسعه نسخه جدید اندروید برای خانواده گلکسی اس 7 و گلکسی اس 6 حالا نوبت به گلکسی نوت 5 رسیده تا خود را آماده دریافت اندروید نوقا کند.

با اینکه سامسونگ یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های اندرویدی است، روند به‌روزرسانی و ارتقای نرم‌افزاری محصولاتش به کندی انجام می‌گیرد.

در سال جاری سامسونگ تلاش کرد طیف وسیعی از گوشی‌های هوشمند خود را به اندروید 6 آپدیت کند و حالا که اندروید نوقا آمده کم کم به فکر ارتقای محصولات منتخبش به نسخه جدید افتاده است.

چند روز پیش نسخه آزمایشی اندروید 7 برای Galaxy S7 و Galaxy S7 edge در بعضی کشورها منتشر شد تا شانس نصب پیش از موعد نسخه جدید سیستم عامل اندروید را داشته باشند.

سپس خبر آغاز توسعه نوقا برای Galaxy S6 و Galaxy S6 edge تایید شد؛ اما نوبتی هم که باشد نوبت به Galaxy Note5 می‌رسد.

سایت SamMobile خبر داده که سامسونگ کار توسعه اندروید 7 برای گلکسی نوت 5 و گلکسی تب اس 2 را آغاز کرده است، با این حال هنوز زمان انتشار رسمی آن مشخص نیست.

با آغاز توسعه نسخه جدید اندروید برای محصولات نام برده شده می‌توان حدس زد حداقل 3 تا 6 ماه با تاریخ رسمی عرضه آنها فاصله داشته باشیم؛ بنابراین اگر از این گوشی‌ها استفاده می‌کنید احتمالا پیش از شروع سال میلادی جدید اندروید نوقا را دریافت نخواهید کرد.


منبع : gsm.ir