tsmc-apple

اپل در تلاش برای پیدا کردن یک کمپانی جدید برای جایگزین کردن به جای سامسونگ است بر اساس شواهد جدید به نظر کمپانی TSMC که ساخت چیپست A10 اپل را نیز در کارنامه خود دارد به نظر برای تولید انبوه چیپست A11 اپل آیفون ۷ انتخاب شده است.

چیپست A9 که با فناوری ۱۴ نانو متری توس ط سامسونگ تولید می شد. اما چیپست A10 با فناوری ۱۶ نانومتری توسط کمپانی TSMC تولید می شود و فناوری ۱۰ نانو متری که قرار بود در این چیپست ها استفاده شود آماده نبود ولی در حال حاضر به نظر می رسد، برای تولید چیپست A11 از فناوری ۱۰ نانومتری استفاده شود به نظر قیمت پیشنهادی کمپانی TSMC برای تولید این چیپست ها پایین تر از سامسونگ نیز می باشد به هر حال TSMC به تنهایی قرار است چیپست های A11 را برای آیفون ۷ تولید کند.

مدیاتک و HiSilicon (کایرن) نیز به احتمال زیاد سفارش چیپ های ۱۰ نانومتری خود را به TSMC بدهند در حالی که کمپانی کوالکام برای تولید چیپست اسنپ دراگون ۸۳۰ با فناوری ۱۰ نانومتری دست به دامن سامسونگ شود.

با اینکه اپل احتمالا تولید چیپست خود را به سامسونگ ندهد ولی شایعات حاکی از آن است نمایشگر های AMOLED سامسونگ برای آیفون ۷ استفاده خواهد شد در حال حاضر اپل از نمایشگرهای کمپانی های Sharp و LG, JDI بهره می برد.

 


منبع : ITradar.ir