androidpolice-google-nexus-2016-launcherleak

سایت Android Police به برخی فایل‌های GIF که لانچر نکسوس‌های تولیدی سال ۲۰۱۶ یعنی Sailfish و مارلین را نشان می‌دهند، دست پیدا کرده است. ما هنوز اطلاعات زیادی در رابطه با این دو دستگاه در اختیار نداریم و تنها برخی از مشخصات و رندر‌های آن‌ها را مشاهده کرده‌ایم. لانچر مورد نظر به احتمال زیاد در نسخه نهایی اندروید ۷ و همراه با نکسوس‌های جدید معرفی خواهد شد.

با مشاهده تصاویر زیر متوجه حذف نوار جستجو گوگل می‌شوید، این نوار با یک تب که بر روی آن حرف G قرار گرفته، جایگزین شده و با لمس یا بیرون کشیدن آن به قسمت‌های خاصی دسترسی پیدا خواهید کرد.

androidpolice-google-nexus-2016-launcherleak (1)

با بیرون کشیدن این تب، عملکرد‌های متفاوتی را مشاهده خواهید کرد ولی به علت عدم نهایی بودن این نسخه، قادر به مشاهده کارایی کامل آن نیستیم. ما حدس می‌زنیم که گوگل عملکردهای جدیدی برای دستیار خود در نظر گرفته باشد.

androidpolice-google-nexus-2016-launcherleak (2)

دکمه صفحه برنامه‌ها (app drawer icon) نیز در این نسخه حذف شده و شما برای دسترسی به برنامه‌های خود باید قسمت پایین صفحه را گرفته و به سمت بالا بکشید.

androidpolice-google-nexus-2016-launcherleak (3)

صفحه تنظیمات این لانچر جدید بسیار شبیه به نسخه حال حاضر لانچر Google Now است، البته شاید در نسخه نهایی تغییراتی ایجاد و گزینه‌های جدیدی به آن اضافه شود. نحوه نمایش پوشه برنامه‌ها نیز تغییر کرده و گویی از درون تلسکوپ به آن‌ها نگاه می‌کنید.

 


منبع : itresan.com