instagram-live

همان طور که میدانید مدتی است خبر اضافه شدن قابلیت پخش زنده ویدیویی به اینستاگرام به گوش می‌خورد. بالاخره اینستاگرام دیروز از این ویژگی جدید رونمایی کرد.

قابلیت پخش زنده در حال حاضر برای کاربران در دسترس نخواهد بود و به گفته اینستاگرام چند هفته طول می‌کشد تا این قابلیت در اختیار عموم قرار بگیرد.

نحوه استفاده از آن بسیار آسان بوده و شما تنها می‌بایست با سوایپ به سمت راست، گزینه “Start Live Video” را انتخاب کنید. البته این موضوع را بهتر است بدانید که اینستاگرام محدودیت ویدیو‌های زنده را تا یک ساعت قرار داده است.

هر زمان که شخصی از فالورهای‌تان در حال ضبط ویدیوی زنده باشد، یک برچسب Live بر روی عکس پروفایل شخص در بخش استوری قرار خواهد گرفت. همچنین شما می‌توانید در حین تماشای ویدیو کامنت نیز بگذارید.

ویدیو‌ی زنده تنها قابلیتی نبود که اینستاگرام از آن رونمایی کرد. مورد جدیدی که به اینستاگرام اضافه شده قابلیت فرستادن پیام‌های موقت در دایرکت است.

شما می‌توانید به راحتی برای افراد خاص و یا گروه‌های مختلف در دایرکت پیام‌، تصویر و یا ویدیو به صورت موقت ارسال کنید.

طرز کار این قابلیت به این صورت است که با دیده شدن پیام توسط شخص مورد نظر، آن پیام بلافاصله ناپدید می‌شود. البته شما تنها می‌توانید به افرادی که آن‌ها را فالو کرده‌اید از این دسته پیام‌ها ارسال کنید.

علاوه بر این‌ها اینستاگرام شما را از پاسخ‌های داده شده به پیام‌ها و همچنین گرفته شدن اسکرین شات، با خبر می‌سازد.

 


منبع : itresan.com