مقایسه دوربین گوشی ال جی G6 و ال جی G5

ال جی با امید های فراوان، اقدام به ساخت یک گوشی به ظاره تمام عیار کرده به نام G6 نموده است و به تازه گی تبلیغات گسترده ای برای پیش فروش آن، آغاز کرده است.

این مطلب را نیز میتوانید مطالعه کنید : در استرالیا LG G6 پیش خرید کنید، تلویزیون هوشمند 43 اینچ جایزه بگیرید

با آی تی ماکسیم در ادامه این مقایسه جذاب بین دو غول دنیای اسمارت فون ها، یعنی LG G5 و LG G6 همراه باشید.

 

مقایسه دوربین گوشی LG G6 و LG G6

مطمئنا یکی از ویژگی های مهم برای انتخاب یک تلفن همراه مناسب کیفیت دوربین آن است. هر دو گوشی با قابلیت های مهم زیادی به پا به تنور داغ اسمارت فون ها گذاشته اند. LG G6 با دو دوربین اصلی 13 مگاپیکسلی در پشت ساخته شده که یکی از آن ها عکس های عادی و دیگری عکس های با زاویه باز را ثبت می کند.

از طرف دیگر G5 یک فرمول ساده برای دوربین دارد، ولی در عوض یک دوربین 16 مگاپیکلسی و یک دوربین دوم 8 مگاپیکسلی دیگر برای ثبت تصاویر با زاویه باز دارد. برنامه های دوربین رو هر دو گوشی ساده به نظر می رسند و ویژگی شگفت انگیز خاصی ندارند ولی برابر هم نیستند.

بر روی G6، یک نوار اضافه در کنار صفحه وجود دارد که 5 عکس آخری را که ثبت کرده است را نمایش می دهد. این گوشی همچنین با یک منوی تنظیمات پیشرفته تر نسبت به G5 عرضه خواهد شد.

برای مثال می توان به قابلیت اضافه کردن فوکوس بر شیء در حال حرکت اشاره کرد. برای علاقه مندان به عکاسی، G6 تنظیمات کاملی را برای تصویر برداری و فیلم برداری فراهم کرده است. در سوی دیگر G5 فقط یک حالت دستی برای عکس ها فراهم کرده است.

 

مقایسه دوربین گوشی ال جی G6 و ال جی G5 مقایسه دوربین گوشی ال جی G6 و ال جی G5 مقایسه دوربین گوشی ال جی G6 و ال جی G5 مقایسه دوربین گوشی ال جی G6 و ال جی G5

تصاویر امکانات و محیط دوربین گوشی LG G6

برای دیدن عکس ها در سایز بزرگ روی آن ها کلیک کنید.

 

مقایسه دوربین گوشی ال جی G6 و ال جی G5 مقایسه دوربین گوشی ال جی G6 و ال جی G5 مقایسه دوربین گوشی ال جی G6 و ال جی G5 مقایسه دوربین گوشی ال جی G6 و ال جی G5

تصاویر امکانات و محیط دوربین گوشی LG G5

برای دیدن عکس ها در سایز بزرگ روی آن ها کلیک کنید.

 

کیفیت تصاویر در LG G6 و LG G6

خب، وقتی کیفیت تصاویر را با هم مقایسه کنیم متوجه چه چیزی خواهیم شد؟

می دانیم که ممکن است شگفته زده شوید، ولی وضوح تصاویر گرفته با دوربین G5 نسبت به وضوح تصاویر گرفته شده با دوربین G6 برتری دارد. هنگام زوم کردن روی تصاویر گرفته شده توسط G5، شاهد نمایش جزئیات به شکل خوبی خواهیم بود، در حالی که در G6، جزئیات به صورت مصنوعی و غیر طبیعی پردازش شده اند و کیفیت مقبولی ندارند.

البته این بدین معنی نیست که LG G6 از گرفتن عکس های با کیفیت عالی عاجز است؛ این گوشی قطعا توانایی تصویر برداری خوبی دارد، چه روز باشد چه شب در نور کم. ولی نظر ما این است که کیفیت تصاویر G5 کمی بهتر است.

عکس های با زاویه باز در هر دو گوشی، کیفیت های تقریبا برابر و قابل مقایسه ای دارند. اگر چه شما برای دیدن جزئیات در G6 باید کمی به چشمانتان فشار بیاورید. در هر صورت، این را به یاد داشته باشید که دوربین های زاویه باز در هر دو گوشی فاقد سنسور لرزش گیر اپتیکال تصویر یا همان OIS هستند.

این مطلب را نیز میتوانید مطالعه کنید : OIS چیست؟

با توجه به فقدان سنسور OIS، عکس هایی که در حال حرکت و یا هنگام لرزش موبایل ثبت می شوند کیفیت پایینی خواهند داشت. هم چنین عملکرد آن ها در نور کم به خوبی دوربین های اصلی در نور عادی نیست که این ناشی از باریک بودن دریچه دیافراگم دوربین این دو گوشی است.

وقتی اسم از دوربین سلفی به میان می آید قطعا LG G6 در سطح بالاتری قرار خواهد گرفت. در حالت هر دو گوشی تصاویر سلفی تقریبا برابری عرضه می کنند ولی G6 یک حالت عکاسی با لنز “پهنای اضافی” دارد، حالتی که وقتی به کار خواهد آمد که بخواهید افراد زیادی را در قاب عکس سلفی خود داشته باشید.

هر دو اسمارت فون ویدئو هایی با کیفیت بالاتر از 4K ضبط می کنند، که یک امتیاز مثبت برای این اسمات فون ها بشمار می آید و به نظر می رسد وضوح ویدئو ها در هر دو گوشی یکسان باشد، ولی ظاهرا وضوح ویدئو های ضبط شده در G6 کمی بیشتر است.

فشرده سازی جزئیات در ویدئو های ضبط شده هر دو گوشی می تواند دیده شود، ولی ویدئو های با زاویه باز در G6 قطعا دارای کیفیت بیشتر ، و نویز و لرزش کمتری هستند.

در گالری زیر می توانید عکس های گرفته شده با دوربین LG G5 و LG G6 را مشاهده کنید (برای دیدن عکس ها در سایز واقعی روی آن ها کلیک کنید) :

 

  • تصویر گرفته شده با دوربین گوشی LG G5

 


منبع Phonearena