مقایسه دوربین گوشی ال جی G6 و ال جی V20

در این نوشته به مقایسه دوربین دو پرچمدار ال جی یعنی G6 و V20 خواهیم پرداخت که مقایسه جذابی خواهد بود. ال جی با ساخت اسمارت فون های فوق العاده امیدوار است که بتواند روزی گوی سبقت را از دیگر رقبا برباید، ولی وقتی رقبای دیگر همچون سونی، سامسونگ و اپل را در نظر میگیریم، می بینیم که ال جی چندان هم کار آسانی پیش رو ندارد.

 

مقایسه دوربین LG G6 و LG V20

هر دو گوشی با با دو دوربین که ساز و کار یکسانی دارند تجهیز شده اند. یک دوربین اصلی با کیفیت بالا در کنار دوربین زاویه باز می تواند تصاویر شگفت انگیزی خلق کند.

نکته قابل ملاحظه در مورد این دو گوشی هوشمند این است که V20 یک دوربین اصلی 16 مگاپیکسلی و یک دوربین دوم 8 مگاپیکلسی زاویه باز دارد، در حالی که G6 از دو دوربین 13 مگاپیکلسلی بهره می برد.

از طرف دیگر V20 متکی به فوکوس اتوماتیک و تشخیص فاز برای هر دو دوربین خود است ولی G6 تنها به PDFA بسنده کرده است.

G6 دارای طراحی جدید دستی رول دوربین، با یک نوار اضافه در سمت راست است که به شما 5 عکس گرفته شده اخیر را به نمایش می گذازد.

هم چنین باید یک حالت جدید به نام “حالت مربع” را نیز معرفی کرد، حالتی که به شما این اجازه را می دهد که با هنر اختلاط رنگ ها عکس های جالبی بگیرید.

مقایسه دوربین گوشی ال جی G6 و ال جی G5 مقایسه دوربین گوشی ال جی G6 و ال جی G5 مقایسه دوربین گوشی ال جی G6 و ال جی G5 مقایسه دوربین گوشی ال جی G6 و ال جی G5

تصاویر امکانات و محیط دوربین گوشی LG G6

برای دیدن عکس ها در سایز بزرگ روی آن ها کلیک کنید.

مقایسه دوربین گوشی ال جی G6 و ال جی V20 مقایسه دوربین گوشی ال جی G6 و ال جی V20 مقایسه دوربین گوشی ال جی G6 و ال جی V20 مقایسه دوربین گوشی ال جی G6 و ال جی V20

تصاویر امکانات و محیط دوربین گوشی LG V20

برای دیدن عکس ها در سایز بزرگ روی آن ها کلیک کنید.

G6 تمامی قابلیت های پیشرفته V20 را دارد که شامل پشتیبانی از عکس های RAW و کنترل کامل تنظیمات دستی برای ویدئو و عکس برداری می شوند. عکاس های با تجربه می توانند از این تنظیمات دستی برای ثبت تصاویر با کیفیت بهره ببرند.

 

کیفیت عکس و ویدئو در دوربین LG G6 و LG V20

به راحتی می توان گفت که هر دو پرچمدار جوان ال جی توانایی ثبت عکس های زیبایی دارند، ولی کیفیت عکس ها دقیقا یکسان نیست. برای مثال ال جی V20 جزئیات را بهتر ثبت می کند و نمایش می دهد، البته این مسئله تعجب بر انگیز نیست چراکه دوربین آن قادر است عکس هایی با تراکم پیکسل بیشتر ثبت کند.

در سمت دیگر G6 عکس های بسیار خوبی در شب می گیرد، علاوه بر این G6 ثابت کرده است که با فوکوس اتوماتیک خودش می تواند گزینه ی مناسبی برای ثبت لحظات شما باشد.

به هر حال اگر قصد خرید هر کدام از این گوشی ها را دارید، اشتباه نکرده اید زیرا اسمارت فون های مناسبی به نظر می آیند ولی تصویه ما به شما قطعا LG G6 خواهد بود.

در مورد دوربین زاویه باز که هر دو گوشی ها آن را دارا می باشند، می توان گفت که G6 عملکرد بهتری در این مورد دارد. این نکته نیز قابل ذکر است که هر دو گوشی به میزان کمی نسبت به نور حساس هستند و این بدان معناست که عملکرد آن ها در نور کم به خوبی شرایط نور عادی نیست .

دوربین سلفی نیز در هر دو گوشی کارکرد مناسب و خوبی دراد ولی اگر بخواهیم کمی دقیق تر بررسی کنیم باید گفت که همانند دیگر قابلیت ها دوربین، G6 در این مورد نیز بر V20 برتری دارد.

در گالری زیر می توانید عکس های گرفته شده با دوربین LG V20 و LG G6 را مشاهده کنید (برای دیدن عکس ها در سایز واقعی روی آن ها کلیک کنید) :

  • تصویر گرفته شده با دوربین گوشی LG V20

اما در مورد کیفیت ویدئو ها، خبر خوب این است که هر دو گوشی توانایی ضبط ویدئو با کیفیت بالای 4K دارند. اما خبر نچچندان خوب این است که فشرده سازی جزئیات در ویدئو های هر دو اسمارت فون به چشم می آید.

کیفیت کلی ویدئو ها خوب است ولی عالی نیست. نکته بعدی که باید در این رابطه گفت این است که ویدئو های ضبط شده توسط دوربین زاویه باز V20 دارای نویز هستند، همچنین تکان های ناگهانی هنگام جابجایی دو دوربین قابل ملاحظه است.

G6 در مورد ضیط ویدئو های لایه باز نیز G6 انتخاب صریح ما خواهد بود ولی کیفیت صدا های ویدئو ضبط شده در V20 از G6 واضح و متعادل تر است.

 


منبع Phonearena