برنامه هایی که با آی او اس 11 کار نمی کنند

در آپدیت جدید سیستم عامل کمپانی اپل برنامه های خاصی با نسخه آینده iOS کار نخواهند کرد، مگر اینکه به روزرسانی شوند.

آپدیت iOS 11 می تواند یک میزبان با ویژگی های و پیشرفت های جدید برای گوشی شما باشد. اما یک “پیشرفت” که ممکن است موجب مشکلی مانند حذف پشتیبانی از برنامه های 32 بیتی شود.

به طور خلاصه، به این معنی است که اگر iOS 11 را پس از انتشار نصب کنید بسیاری از برنامه های موجود بر روی iPhone یا iPad شما کار نخواهد کرد.

اما شما می توانید برنامه هایی که بر روی گوشی خود دارید و با سیستم عامل تلفن همراه به روز شده اپل کار نخواهد کرد را پیدا کنید. در اینجا چگونگی انجام این کار را خواهید آموخت.

اول، ممکن است در iOS 10، نسخه فعلی سیستم عامل تلفن همراه اپل، یک سرنخ داشته باشید. آیا متوجه شده اید که هنگام تلاش برای اجرای برنامه های خاص، یک هشدار دریافت می کنید که ممکن است سرعت سیستم شما را کند بکند؟

بله، نکته این است که این برنامه ها 32 بیتی هستند و با iOS 11 سازگار نخواهند بود، مگر اینکه توسعه دهنده آنها را در آینده به نسخه 64 بیتی اپل ارتقا دهد.

در این مورد، ما به لیست کامل برنامه هایی نیاز داریم که نیاز به ارتقا دارند تا در iOS 11 کار کنند. در دستگاه iOS خود، روی Settings > General > About > Applications ضربه بزنید.

برنامه هایی که با آی او اس 11 کار نمی کنند

پنجره سازگاری برنامه لیستی از برنامه هایی که با iOS 11 کار نخواهند کرد را نشان می دهد، مگر اینکه به روز شوند. سیستم عامل اپل به شما می گوید: “این برنامه ها ممکن است سرعت آیفون یا آیپد شما را کم کند و اگر به روزرسانی نشوند با نسخه های آینده iOS کار نمی کنند، برای اطلاعات بیشتر با توسعه دهنده برنامه تماس بگیرید.”

برنامه هایی که با آی او اس 11 کار نمی کنند

اگر هیچ برنامه ای را نمی بینید که در اینجا ذکر شده باشد، پس برنامه های شما آماده ارتقای سیسنم عامل شما خواهند بود، به این معنی است که تمام برنامه های شما 64 بیتی هستند و با iOS 11 کار خواهند کرد. البته اکثر افراد احتمالا حداقل تعداد کمی از برنامه ها را در اینجا مشاهده خواهند کرد.

بنابراین، اگر برخی از برنامه های مورد علاقه خود را در لیست دیدید، چه کاری می توانید انجام دهید؟ خب، مطمئن شوید که آخرین به روز رسانی برای همه برنامه های خود را نصب کرده اید تا ببینید کدامیک از آنها 64 بیتی و قابل اجرا برای IOS 11 می شود.

اگر برنامه های مورد علاقه شما به روز نمی شوند، می توانید سعی کنید با توسعه دهنده تماس بگیرید. در اغلب موارد، توسعه دهندگان فعال باید بدانند که آیا برنامه هایشان با iOS 11 سازگار هستند یا خیر.

در موارد دیگر برخی از توسعه دهندگان ممکن است برنامه های قدیمی تر را رها کرده باشند و دیگر تمایلی به ارائه پشتیبانی یا به روز رسانی برای آن ها را نداشته باشند.

برای تماس با یک توسعه دهنده، روی نام برنامه ضربه بزنید تا آن را در iTunes روی دستگاهتان باز کنید. به پایین توضیحات برنامه بروید تا یک ورودی برای وب سایت توسعه دهنده مشاهده کنید.

برنامه هایی که با آی او اس 11 کار نمی کنند

بر روی آن ضربه بزنید تا مرورگر وب برای نمایش وب سایت توسعه دهنده باز شود. به دنبال یک فرم یا صفحه یا ایمیل که از طریق آن می توانید با توسعه دهنده تماس بگیرید بگردید.

برنامه هایی که با آی او اس 11 کار نمی کنند

 


منبع PCMag