crossover-ds6-4

DS6 که به عنوان اولین کراس اوور این برند در سال ۲۰۱۴ معرفی شده و حالا هم قرار است در بازار کشورمان حضور داشته باشد. اتومبیلی که می تواند خریداران کراس اوور این برند در سال ۲۰۱۴ معرفی شده و حالا هم قرار است در بازار کشورمان قرار است در بازار کشورمان حضور داشته باشد. اتومبیلی که می تواند خریداران کراس اوورهای نسبتا لوکس و گران بازار همچون BMW X1 و ولو XC60 را در انتخاب خود مردد نماید!

DS6 در کلاس شاسی بلند های جمع و جور که به کراس اوور یا CUV شهرت دارد، دسته بندی می شود. اتومبیلی که بر روی پلت فرم PSA PF2 سیتروئن شکل گرفته و از زبان خاص طراحی فرانسوی ها بهره می برد.

crossover-ds6-12

این خودرو همانطور که در جدول انتهایی مشاهده می کنید از حیث ابعاد خارجی کمی بزرگتر از BMW X1 نشان می دهد اما فاصله بین دو محور آن که تعیین کننده فضای ردیف عقب صندلی ها است سه سانتی متر از X1 کوتاه تر است و با این حال فضای باز ردیف عقب شکایتی را برای سنرشنان این بخش به همراه ندارد.

سیتروئن DS6 با دو موتور چهار سیلندر ۱٫۶ توربو مشترک با پژو به بازار عرضه می شود که با توجه به تفاوت توربو از ۱۵۸ و ۲۰۰ اسب بخار قدرت بهره مند می شود. این پیشرانه ها به ترتیب صفر تا صد ۹٫۵ و ۸٫۴ ثانیه را برای خودروی زیبا به ارمغان می آورند و نیروی آنها از طریق گیربکس ۶ سرعته خودکار به چرخ های جلو منتقل می شود.

crossover-ds6-21

DS6 همچنین از سامانه الکترونیکی Grip Control نیز بهره مند است که در مواقع لزوم قادر به تقسیم مقدار متناوبی از گشتاور بین دو چرخ جلو می باشد تا از این طریق در مسیرهای لغزنده میزان کمتری گشتاور به چرخی که در حال هرزگردی است، منتقل گردد.

یک دکمه مدور هم مانند آنچه قبل از این در محصولات لندروور مشاهده کردیم در کنسول میانی به چشم می خورد که از آن می توان حالت رانندگی مورد نظر را انتخاب کرد. فرمان DS6 از وزن مناسبی برخوردار است و از حیث دقت فرمان به دیگر همتایان اروپایی خود شباهت دارد. از نقطه نظر طراحی DS6 را باید با ایتالیایی هایی مانند محصولات الفارمنو مقایسه کرد چرا که بسیار خوش استایل، جذاب و متفاوت نشان می دهد.

در داخل کابین همانند ولوو با طرحی چشمگیر و گیرا روبرو هستیم که از جمله عناصر جذاب آن می توان به استفاده بیشتری از چرم نسبت به XC60 دکمه ها به همراه مجموعه متریال کابین همانگونه که از یک برند لوکس انتظار میرود کاملا با کیفیت هستند، فضای کابین مناسب این کلاس ارزیابی می شود و فضای ۵۰۰ لیتری صندوق هم در حدی متوسط از این است.

crossover-ds6-1

( BMW X1 از صندوق ۵۰۵ لیتری بهره مند است) صفحه نمایش ۷ اینچی در وسط داشبورد خودنمایی می کند و دریچه های تهویه هم شکل با نشانگرهای پشت فرمان از طرحی تقریبا ذوزنقه ای شکل بهره مند هستند تا بیشتر حس متفاوت بودن کابین بیفزایند.

تجهیزاتی مثل تودوزی چرمی، سامانه ناوبر ماهواره ای، ورود بدون کلید، استارت دکمه ای، دوربین دید عقب، درب صندوق برقی و در صورت سفارش صندلی های جلو با قابلیت استفاده از ماساژور نیز از جمله امکاناتی هستند که DS6 را تبدیل به کراس اووری لوکس کرده اند.

این خودرو در بازار انگلستان یک کراس اوور لوکس کاملا مقرون به صرفه محسوب می شود که با قیمت پایه ۲۰ هزار پوند حدود ۷ هزار پوند ارزان تر از BMW X1 و آئودی Q3 به بازار عرضه می گردد و تیپ فول آن شکاف قیمتی ۱۰ هزار پوندی را با دو رقیب آلمانی خود شاهد است.

DS6 همانطور که ذکر شد در بازار ایران توسط نماینده وارد کننده ۲۱۹ میلیون تومان قیمت گذاری شده است و با گارانتی ۵ ساله ۱۵۰ هزار کیلومتر به مشتری ارائه می گردد، ناگفته نماند که این شرکت شرایط پرداخت چند مرحله ای را نیز برای این خودرو در نظر گرفته است.

 


منبع : ITradar.ir