smph-ch

برخی از نسل های جدید باتری نیاز به شارژ ابتدایی 12 ساعته ندارند. باتری های لیتیوم پلیمری نسل روز باتری ها هستند که علاوه بر محدودیت های کمتری که دارند ایمنتر و سبکتر هستند. علامت مشخصه آنها کلمه Li-Po یا Li-on-Po است. در دفترچه مشخصات محصول هم عینا” نوع باطری با عبارت لیتیوم پلیمری یا کاملتر آن یون لیتیوم پلیمر قید میگردد.

این نوع باتری ها نه تنها شارژ ابتدایی ۱۲ ساعته نیاز ندارند بلکه هیچ محدودیتی در کاربرد هم ندارند. مهمترین علامتی که مشخص کند دستگاه شما این نوع باتری را دارد این است که در زمان اتصال به کامپیوتر با پورت USB شارژ می شود. چون این باتری ها نیازی نیست هر بار تا ۱۰۰ درصد شارژ شوند سازندگان امکان شارژ با USB را در آنها قرار داده اند تا عمر باتری بهتری داشته باشند.

 

نکته : امروزه باتری های لیتیومی نیازی به شارژ اولیه ندارند و شارژ اولیه مربوط به گوشی هایی با باتری های نیکل کادمیمی است ، الان دیگر تقریبا همه سازندگان موبایل در محصولات خود از باتری های لیتیومی استفاده میکنند که نیازی به شارژ اولیه ندارند، اگر گوشی شما نیز مجهز به باتری لیتیومی است باید این نکته را بدانید که برعکس باتری های نیکل کادمیمی ، باتری های لیتیومی را نه باید 100 درصد شارژ کرد و نه باید گذاشت که شارژ آن ها از 15 درصد کمتر شود چون که در هر دو صورت فشار زیادی به باتری می آید.

 


منبع : yjc.ir