PS-VR

تنها چند ماه تا عرضه یکی از مورد انتظارترین هدست های واقعیت مجازی باقی مانده است. طبیعتا حضور نام پلی استیشن و بازی های بزرگ موجب خواهد شد تا پلی استیشن VR به انتخاب اول بسیاری از بازیکن ها تبدیل شود. جدا از این که قیمت پایین تر این هدست نسبت به رقبای قدرتمند خود هم یکی دیگر از محرک های خرید محصول جدید سونی به شمار می رود. با این وجود، به نظر می رسد ریاست شعبه چینی کمپانی HTC خیلی با قیمت پلی استیشن VR موافق نبوده و آن را گمراه کننده خوانده است.

شاید خرید پلی استیشن VR با 399 دلار امکان پذیر باشد ولی نباید فراموش کنید که این تنها قیمت خود هدست هست. بازیکن ها اگر بخواهند تجربه ای بهتر داشته باشند (اجباری در کار نیست)، به دوربین پلی استیشن و کنترلرهای حرکتی پلی استیشن موو هم نیاز دارند. هنوز فراموش نکرده ایم که چند هفته پیش سونی گفت تمامی بازی ها از کنترلر پلی استیشن 4 پشتیبانی نمی کنند و باید پلی استیشن موو داشته باشید.

برای ردیابی موقعیت هدست هم به دوربین کنسول نسل هشتمی سونی نیاز دارید. بنابراین اگر بخواهیم تمامی این ها را در نظر بگیریم، قیمت هدست واقعیت مجازی ژاپنی ها افزایش می یابد. Alvin Wang Graylin، ریاست شعبه چینی HTC، به همین مسئله اشاره کرد: «شاید قیمت 399 دلاری پلی استیشن VR اقتصادی باشد ولی گمراه کننده به نظر می رسد.»

سونی در گذشته عنوان نموده بود علت جداسازی هدست با دیگر وسیله ها این است که امکان دارد بازیکن های زیادی دوربین پلی استیشن و پلی استیشن موو را خریداری کرده باشند. بنابراین نیازی به هزینه دوباره نبوده و تنها هدست را می خرند. البته هستند خرده فروشی هایی که تمامی این مجموعه را در قالب باندلی به فروش برسانند. به عنوان نمونه بعضی فروشگاه ها پلی استیشن VR، دوربین پلی استیشن، پلی استیشن موو و یک بازی را با قیمت 499 دلار می فروشند.

Graylin در ادامه صحبت های خود از تجربه اش با هدست واقعیت مجازی سونی هم گفت: «این وسیله را امتحان نمودم ولی پس از ده دقیقه همچنان احساس راحتی کاملی نکردم.» بد نیست بدانید استقبال از پلی استیشن VR بسیار زیاد بوده و بعضی خرده فروشی های بزرگ موجودی خود را تمام کرده اند. این محصول سیزدهم اکتبر سال جاری [22 مهر] عرضه می شود.

 


منبع : digiato.com