Google Translate

مترجم آنلاین گوگل را بایستی یکی از سرویس‌های این غول بزرگ فناوری دانست که تقریبا همه کاربران با آن آشنایی داشته و حداقل چندباری امتحانش کرده‌اند، محصولی که با توجه به پشتیبانی از اکثر زبان‌های رایج دنیا، محبوبیت زیادی دارد.

اما این سرویس محبوب، دارای ایرادات نسبتا زیادی نیز است که اصلی‌ترین آن‌ها به ترجمه جملات باز می‌گردد و حتی می‌توان در ترجمه لغات نیز تا حدی آن را مشاهده کرد، امری که سبب می‌شود تا از کارایی آن در مواردی که نیاز به درک مطلب وجود دارد، عاجز مانده و قاعدتا تا حد زیادی از کارایی‌اش کاسته شود.

همین امر سبب شد تا بسیاری از افراد که چشم امید به ترجمه روان و حداقل قابل فهم جملات دارند، از استفاده آن تا حد زیادی نا امید شده و تنها به ترجمه کلمات و یا جملات بسیار کوتاه اکتفا کنند.

البته این ایرادات بسته به هر زبان، تفاوت‌هایی دارد و به طور حتم هرچه میزان کاربران استفاده کننده از یک زبان بیشتر باشند، ایراداتش نیز کم‌تر خواهد بود اما در حالت کلی این سرویس نیاز به بهبودهایی دارد تا بر محبوبیت و البته کارایی آن افزوده شود.

حال خبرهای خوبی در این ارتباط شنیده می‌شود که سال 2017 را تبدیل به یکی از نقاط کلیدی در تاریخ گوگل ترنزلیت می‌کند، بنا به گفته‌هایی که ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل در کنفرانسی با حضور سرمایه‌گذاران شرکت آلفابت بیان کرده، مترجم این کمپانی تحول بزرگی را خواهد دید.

ساندار پیچای می‌گوید:

نسخه جدید مترجم گوگل در سال 2017 از طریق سرویس ابری گوگل عرضه می‌شود، باید بگویم ما توانایی آن را در عرض یک سال به اندازه تمام ۱۰ سال گذشته ارتقا داده‌ایم!

حال با این حساب بایستی منتظر تغییرات زیادی در این سرویس گوگل باشیم و ببینیم تا چه حد از معایب آن کاسته شده و بر توانایی‌هایش افزوده می‌شود، به طور قطع گوگل قابلیت سورپرایز کردن همه ما را دارد.

 


منبع : itresan.com