Microsoft TechNet

همان طور که میدانید، مایکروسافت از ویندوز ۱۰ به عنوان آخرین نسخه از این سیستم عامل محبوب یاد میکند و بعید است شاهد نسخه ی دیگری از ویندوز با نامی متفاوت باشیم و به احتمال فراوان، غول نرم افزاری جهان به بروزرسانی و توسعه ی ویندوز ۱۰ ادامه خواهد داد. همچنین ویندوز ۱۰ با توجه به یکی شدن هسته های سیستم عامل در تمامی دستگاه های ویندوزی به عنوان پلتفرمی جامع شناخته میشود که باید دید در نهایت این استراتژی بزگ مایکروسافت تا چه حد با موفقیت عملی خواهد شد. اما در حالی که تنها چند روز از انتشار بروزرسانی بزرگ ویندوز ۱۰ میگذرد، کمپانی مایکروسافت برنامه ی بروزرسانی این سیستم عامل در سال ۲۰۱۷ را مشخص کرده است. همراه ما باشید.

پیش از این نیز گزارشاتی در این مورد اما غیر رسمی به گوش میرسید که مایکروسافت قصد دارد برنامه ی انتشار دو بروزرسانی بزرگ در سال ۲۰۱۷ را برای ویندوز ۱۰ عملی کند و اکنون طبق پستی که در بلاگ وب سایت Microsoft TechNet منتشر شده، کمپانی مایکروسافت این مسئله را رسما تائید کرده است. شرح این پست بدین صورت است که: ” نسخه ی ۱۶۰۷ ویندوز ۱۰ سومین بروزرسانی مهم ویندوز بود که منتشر شد و بر اساس بازخورد ها از سازمان ها مبنی بر حرکت به سمت ویندوز ۱۰، این آخرین بروزرسانی مهم ویندوز ۱۰ در سال ۲۰۱۶ است و علاوه بر این دو بروزرسانی بزرگ دیگر برای ویندوز ۱۰ در سال ۲۰۱۷ عرضه خواهد شد. ”

از برنامه ی مایکروسافت میتوان این گونه پیش بینی کرد که اولین بروزرسانی مهم ویندوز ۱۰ در سال ۲۰۱۷ که با نام رمز Redstone 2 شناخته میشود، در اوایل سال آینده منتشر خواهد شد در حالی که بروزرسانی دوم با اسم رمز Redstone 3 احتمالا در اواخر تابستان یا اوایل پائیز عرضه خواهد شد. احتمالا یک فاصله ی زمانی ۴ الی ۶ ماه بین بروزرسانی های Redstone 2 و Redstone 3 بر قرار خواهد شد و دو بروزرسانی مهم ویندوز ۱۰ در سال آینده مانند بروزرسانی های Thereshold 1 و Thereshold 2 که در سال ۲۰۱۵ برای ویندوز ۱۰ عرضه شد، منتشر شود.

مایکروسافت در حال حاضر در حال توسعه ی Redstone 2 است و بیلد های داخلی این بروزرسانی در رنج عددی ۱۴۹۰۰ قرار میگیرند. احتمالا زمان زیادی به طول نخواهد انجامید که اعضای اینسایدر ویندوز بیلد های آزمایشی Redstone 2 را دریافت خواهند کرد، با توجه به اینکه مایکروسافت خیلی زود بیلد های آزمایشی را منتشر میکند تا بیشترین بازخورد را از توسعه دهندگان و کاربران دریافت کند. البته چندین ماه تا عرضه ی عمومی این بروزرسانی باقی مانده است و ممکن است زمان های پیش بینی شده تغییراتی را تجربه کنند. هر چند به طور قطع برنامه ی مایکروسافت برای انتشار دو بروزرسانی بزرگ برای ویندوز در سال ۲۰۱۷ تائید شده است. مایکروسافت تا این لحظه ثابت کرده است که با بروزرسانی های بزرگ ویندوز ۱۰ این نسخه را هر بار غنی و کامل تر از قبل میکند و به طور حتم اخبار بروزرسانی های بزرگ این سیستم عامل برای کاربران خوشایند است.

 


منبع : sakhtafzarmag.com